TR EN RU
New Way Group CEO/Özbekistan İhracatçılar Birliği Türkiye Başkanı Bahtiyar Kalandarov TARIMKON Başkanı Hakan Yüksel ile bir toplantı gerçekleştirmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu (TARIMKON) Başkanı Hakan Yuksal ve Özbekistan İhracatçılar Birliği Türkiye İş Büyükelçisi Bakhtiyor Kalandarov ile TARIMKON'un Ankara'daki merkezinde resmi bir görüşme yapıldı.

 

Türkiye ile Özbekistan arasındaki bağları daha da güçlendirmek amacıyla Özbekistan'da tarımın geliştirilmesi ve güçlendirilmesine yönelik bir program oluşturulmuş ve "tek çatı" modelinin oluşturulması için ilk adımlar atılmıştır.

 

Hakan Yuksal, TARIMKON'un Özbekistan çiftçilerine sağladığı tüm yardımı sağlamaya ve tüm programları öğretmeye hazır olduğunu ifade ederek, Türk deneyiminin sahadaki yüksek teknolojik ve üretkenlik sonuçlarını ortaya koydu.

 

TARIMKON ile Özbekistan İhracatçılar Birliği arasında imzalanan Mutabakat Muhtırasına göre, Türkiye'den Özbekistan'a veya Özbekistan'dan Türkiye'ye iş birliği sonuçlarına göre firmaların uygunluk ve güvenilirliğini teyit etmek ve faaliyetlerini sınırlandırmak için görüşmeler yapıldı.

 

Haber detayı: https://yuz.uz/uz/news/turkiya-ozbekiston-bilan-tajriba-almashishga-tayyor

}
Güvenilir,hızlı,kurumsal çözüm ortağınız...
Siz arkanıza yaslanın, biz taşırız....
Küresel iş ve yatırım uzmanınız...
İlmik ilmik Dünyayı örüyoruz